Podlahy, stropy, střešní panely
 
 
 
 
   Na konstrukce mezipodlažních  stropů, střešních  panelů RD nebo průmyslových hal se používají dřevěné podlahové nosníky nebo podlahové nosníky Posistrut.  Jedná se o nosníky s paralelními dřevěnými pasy a dřevěnými diagonálami připojovanými styčníkovou deskou nebo místo dřevěných diagonál jsou použity diagonály Posistrut. Stropní konstrukce z těchto prvků je lehká, rychle se smontuje, podporuje suchý technologický proces navazujících operací atd.
   Technicky se jedná o tuhou  desku, která rovnoměrně roznáší zatížení ve srovnání s fošnovými stropy nebo nosníky s OSB stojinou. Do srovnávání  nákladů na provedení stropu je nutné zohlednit jednoduché provedení instalací v příčném směru uložení nosníků bez požadavků na doplňkové konstrukce, případně provádění otvorů, široký horní i dolní pas pro fixaci podhledu nebo záklopu, schopnost překlenout i 6metrová  rozpětí, která mohou být uvažována v projektech RD jako prosté nosníky.
   
   Standardní osová vzdálenost je 625mm mezi nosníky proti osové vzdálenosti 350 - 400mm nosných konstrukcí z fošen a I - nosníků se stojinou z OSB desky. Toto + úspora nákladů při provádění instalací pozitivně ovlivňuje celkové náklady na provedení stavby.
   
   Pokud se týká stropních panelů střech vyhoví až na rozpětí do 12m jako prosté nosníky. Výhodou je úspora až 50% montážních nákladů ve srovnání s jinými nosnými konstrukcemi. Za pozornost stojí i patentovaný podlahový systém, který řeší problematiku kročejové a zvukové průzvučnosti i otázky požární odolnosti. Nosníky byly testovány v PAVUS ve Veselí nad Lužnicí v různé konfiguraci. Dosažená požární odolnost byla 30 resp.45 minut pro daný typ zkoušky.
 
 
 
 
 
 
Technologie výroby stropních konstrukcí a střešních panelů vyžaduje zabezpečení následujícího vybavení a výrobků: