Przekształcanie sposobu, w jaki świat buduje dzięki technologiom off-site

Nasza historia

Historia MiTek - Sepiowe zdjęcie Johna Calvina Jurieta z lat 50. XX wieku

1955

Inżynier John "Cal" Jureit wynalazł i opatentował łącznik Gang-Nail, pierwszą metalową płytę łączącą z zębami dziurkowanymi do wiązarów drewnianych, która nie wymagała dodatkowego mocowania gwoździami.

Historia MiTek - Dwie płytki gwoździowe ułożone tak, aby pokazać obie strony produktu

1956

Jureit założył Gang-Nail Systems, Inc., firmę, która wytłaczała metalowe płytki łączące, zmieniając sposób budowy więźb dachowych, czyniąc konstrukcję bardziej skalowalną, a mieszkania bardziej przystępnymi cenowo.

Historia MiTek - Czarno-białe zdjęcie Waltera Moehlenpaha z lat 60.

1960

Biznesmen z St. Louis w stanie Missouri, Walter Moehlenpah, rozszerza swoją działalność w branży hydraulicznej, Moehlenpah Industries Inc. i wchodzi na rynek budownictwa mieszkaniowego, opatentowując swoją wersję płytki łączącej z zębami dziurkowanymi do produkcji prefabrykowanych kratownic. Korzystając z Cal Jureit i Gang-Nail Systems jako modelu, Moehlenpah produkuje również maszyny do stosowania płytek łączących i rozpoczyna działalność w Afryce, Australii, Kanadzie i Europie.

1968

Komputerowe programy kratownicowe są zapisywane na kartach IBM, a zadania klientów są wprowadzane na dodatkowe karty odczytywane maszynowo, co rozpoczyna rozwój cyfrowego projektowania konstrukcji.

1972

Moehlenpah Industries Inc. staje się Hydro-Air Engineering. Oprogramowanie Truss jest instalowane na komputerze General Electric i dostępne dla klientów za pośrednictwem zdalnych terminali projektowych, umożliwiając im wybór spośród dziesiątek standardowych projektów lub wprowadzanie niestandardowych geometrii.

Historia MiTek - wycinek z gazety dotyczący historii Paula Cornelsona kupującego część Hydro-Air Engineering

1982

Podczas jednej z głębokich recesji na rynku mieszkaniowym, Paul Cornelson, ówczesny wiceprezes Ralston Purina, nabywa Hydro-Air Engineering od rodziny Moehlenpah. Gdy Cornelson zastanawia się nad oprogramowaniem kratownicowym i rolą technologii w jego wartości dla klientów, tworzy nową tożsamość, aby wprowadzić technologię do nazwy firmy. W związku z tym tworzy spółkę macierzystą, MiTek Industries, Inc. i zostaje prezesem i dyrektorem generalnym.

1987

MiTek tworzy spółkę joint venture z brytyjską firmą Bowater, PLC, w celu przejęcia Gang-Nail Systems. Gang-Nail Systems i Hydro-Air Engineering nadal działają pod tym samym właścicielem, ale jako niezależne marki na rynku.

Historia MiTek - Dave McQuinn i trzech mężczyzn przy biurku z komputerem z końca lat 80.

1990

MiTek 2000 (później przemianowany na MiTek 20/20) staje się pierwszym natywnym programem do projektowania kratownic Microsoft Windows dla producentów komponentów, zmieniając kierunek oprogramowania w branży budowlanej.

1991

Spółki operacyjne Gang-Nail Systems i Hydro-Air Engineering łączą się jako MiTek Industries, Inc. i wchodzą na rynek pod jedną marką MiTek.

1994

MiTek rozszerza swoją działalność jako dostawca kompleksowych maszyn po zakupie systemu bram rolkowych od Diamond Machinery Corporation, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie branży na automatyzację zakładów.

1997

MiTek Australia zwiększa swój zasięg i pozycję lidera na rynku ram i kratownic, gdy Gang-Nail Australia Ltd., australijska spółka zależna MiTek, przejmuje dział złączy kratownicowych Stanley-Bostitch Pty Ltd.

Historia MiTek - Koperta z płytkami paznokciowymi zawinięta w folię bąbelkową

2001

Będąc na skraju sprzedaży przez Bowater, PLC, Gene Toombs, ówczesny przewodniczący, prezes i dyrektor generalny MiTek, dzwoni i wysyła list do Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, aby omówić możliwe przejęcie MiTek. 31 lipca 2001 roku MiTek stał się członkiem rodziny firm Berkshire Hathaway.

2004

W Nowej Zelandii ustawa budowlana z 2004 r. wymaga 10-letnich gwarancji dorozumianych na wszystkie prace budowlane w budynkach mieszkalnych. MiTek odpowiada na ten wymóg, dostarczając sprawdzone na rynku techniki i wiodące rozwiązania technologiczne w celu zapewnienia zgodności ze specyfikacjami ustawy budowlanej.

Historia MiTek - Nowy zakład automatyki w St. Charles, Missouri

2006

MiTek otwiera obiekt badawczo-rozwojowy o powierzchni 177 600 stóp kwadratowych, aby opracowywać i produkować następną generację maszyn do komponentów budowlanych.

2013

MiTek wprowadza SAPPHIRE® Build, pakiet oprogramowania dla producentów domów produkcyjnych do kontrolowania całej ich działalności za pomocą jednego kompletnego systemu.

 

2013

Przejęcie Benson Industries, LLC rozszerza i dywersyfikuje ofertę rozwiązań MiTek na globalny rynek budowy wysokich budynków komercyjnych.

2014

Oprogramowanie do projektowania dachów i stropów MiTek PAMIR zostaje wprowadzone na rynek kratownic w Wielkiej Brytanii, zastępując oprogramowanie MiTek 20/20 w jednej, w pełni zintegrowanej aplikacji.

2017

MiTek przejmuje Platinum Global Co., Ltd. i rozpoczyna dostarczanie specjalistycznych rozwiązań technicznych dla klientów z branży architektonicznej, kreślarskiej, inżynieryjnej, szacunkowej i innych usług technicznych dla branży budowlanej na całym świecie.

2019

MiTek wprowadza metodologię Design-Make-Build™, zwiększając opłacalność budowy poza placem budowy i odblokowując wyższą jakość konstrukcji, szybsze tempo, mniej odpadów, mniej zasobów i większą wartość.